Click Fraud Protection

כיצד להתמודד עם נזילות מים מהתקרה?

נזילות מים בתוך הבית מפריעות מאוד ועלולות לשבש את מהלך החיים. במידה והנזילות הינן קלות אזי יתפשט כתם רטוב על התקרה ויהרוס את הטיח והצבע. במידה והנזילות הינן בעוצמה חזקה יותר אזי לא יהיה מנוס אלא לפנות את החדר הבעייתי עד לתיקון. בכל מקרה, מעבר, לפגיעה במראה התקרה יש סכנה לבריאות הדיירים בבית. אוויר רטוב וריח טחב ועובש הנלווים אליו יכולים לפגוע מערכת הנשימה ולגרום לתופעות קליניות שאינן רצויות. מבחינים בנזילות חיצוניות שמגיעות בעיקר לאחר משקעים חזקים ובנזילות פנימיות שעלולות להיווצר מפיצוץ בצינור במערכת המים. נזילות פנימיות עלולות לקרות בכל עת ונובעות מבלאי במערכת, מתאונה או חבלה ועוד.

איתור מקור הנזילה

אין זה משנה מה הסיבה לנזילות מאחר ויש להשתמש באיש מקצוע שנותן שירות של איתור נזילות ולאתר את הבעיה. לעיתים, יש קושי רב בזיהוי מקום הנזילה מאחר והמים יכולים לפרוץ החוצה בנקודה מרוחקת ממקום החדירה. חדירת מים יכולה להיות על גג של בניין רב קומות ולהתגלות באחת הדירות התחתונות. יכול להיות מקרה בהם מים מחלחלים מתחת למקלחת בקומה העליונה חודרים דרך הרצפה שאינה אטומה ומופיעים בתקרה שמתחת. מומחי איטום יודעים לזהות את מקור הנזילה. יש ברשותם, בין היתר, מצלמות תרמיות אשר יודעים לזהות את מקור חדירת המים. לאחר איתור הנזילה יש לגשת לתיקון שכבת האיטום ההרוסה.

איטום במקומות שונים

בגגות משופעים או גגות רעפים יש לבדוק אם אין רעפים שבורים וכן לבצע איטום מחודש באמצעות חומרי איטום מותזים. במבנים בעלי מרפסות חיצוניות מרוצפות ניתן לבצע איטום על הריצוף הקיים. במידה ומעוניינים לבצע איטום יסודי ארוך טווח ניתן להרים את המרצפות, לבצע איטום ולהחזיר אחרות חדשות. במקרים בהם חדירת המים מתרחשת מהקירות יש לצבוע את הקירות החיצוניים עם צבעים שמכילים חומרי איטום. במידה וקיימים קירות מחופים אזי יש לבדוק שאין סדקים בין האריחים. בכל מקרה, ניתן לבצע איטום שקוף על החיפוי. להשלמת התיקונים יש לבצע איטום לפתחי חלונות ודלתות קיימים. ביצוע עבודה יסודית שתכסה את כל המקומות הבעייתיים שמהם עלולים לחדור מים ולתקרה תפתור לחלוטין כל נזילה.

עבודות איטום גגות שטוחים

בעת בניית הבית משקיעים מחשבה ומשאבים כספיים באיטומו מכל כיוון. מים עלולים לחדור מגגות, ממרפסות, מקירות ומפתחים שונים במבנה. יש פתרונות איטום שמתאימים לכל מצב. תופעת נזילות קורות כאשר עבודות האיטום היסודיות אינן מתבצעות היטב, כאשר האיטום נשחק בגלל בלאי, כתוצאה מחבלה, תאונה וכדומה. הופעת מים על תקרה מעידה בסבירות גבוהה על גג שאינו אטום כראוי. אם מדובר על גג שטוח אזי ניתן לבצע איטום באמצעות זיפות, הנחת יריעות ביטומניות, מריחה או התזה באמצעות חומרי איטום על בסיס ביטומני, פוליאוריטני, אקרילי ואחר. יש לבדוק את הניקוז על הגג ובמידת הצורך ליצור שיפועים באמצעות בטקל. יש צורך להתקין מרזבים שיובילו את המים אל מתחת לבניין.

אינסטלטור יצאת צדיק

אינסטלטור יצאת צדיק

אינסטלטור יצאת צדיק – חשוב לדעת

אף אחד לא נהנה להזמין אינסטלטור, בעקרון בגלל שזה אומר שהוא זקוק לאינסטלטור. ואם הוא לא בונה בית, ולא מעוניין בשיפוצים, בדרך כלל אדם יזמין אינסטלטור רק כשיש בעיה. ומי אוהב בעיות? אף אחד. אך בסופו של דבר, מרימים טלפון, מזמינים אינסטלטור, ומתפללים שהוא יעשה את העבודה היטב ולא תצטרכו להזמין אותו שוב, או למצוא אינסטלטור טוב יותר.

אינסטלטור 24 שעות יצאת צדיק

אם אתם מחפשים אינסטלטור יצאת צדיק, תהיו רגועים. אצלינו באתר המובחרים יש לנו אינדקס של אינסטלטורים צדיקים שישמחו לעזור לכם – לתקן לכם, לשפץ לכם, ולתת לכם את הבית (או את המטבח, או את השירותים) בחזרה. תוכלו לראות שאין לנו רשימה של מאות או אלפי אינסטלטורים. זאת לא בגלל שאנחנו עצלנים. אלא בגלל שלפני שאנחנו מוכנים להעלות את הפרטים של אף אינסטלטור לאתר שלנו, אנחנו קודם כל בודקים אותו.

יצאת צדיק אינסטלטור – לא מה שחשבתם

באתר המובחרים, כל אינסטלטור נבדק לפני שהוא מופיע באתר. כשאתם בוחרים אינסטלטור יצאת צדיק מאתר המובחרים, אתם יכולים להיות רגועים שהוא איש מקצועי, אדיב, הוגן, ויסודי. הוא יעשה את העבודה שלו נאמנה, ויעשה אותה עם חיוך על הפנים. הוא ייקח מחיר הוגן, ישקיע את הזמן הנדרש, וינסה לדאוג שלא תצטרכו להזמין עוד אינסטלטור לפחות בחודשים הקרובים. בקיצור, תוכלו להגיד בסוף, “אינסטלטור, יצאת צדיק!” וזאת המטרה שלנו.

אצלינו באתר המובחרים אנחנו מציעים מגוון שירותים: אינסטלטור חירום, אינסטלטור סניטרי, איתור נזילות, שימוש בביובית, פתיחת סתימות, ועוד ועוד. על כל עבודה, יש אחריות מלאה. בגלל שאנחנו, והאינסטלטורים שעובדים איתנו, מאמינים שמגיע לכם רק הטוב ביותר. ואנחנו, והם, מוכנים לחתום על זה ולדאוג שזה יקרה.

אינסטלטורים צדיקים – המובחרים

כדי שתוכלו לדעת מראש כמה כסף יהיה עליכם לשלם, יש באתר המובחרים מחירון, בו מפורטים שירותים נפוצים והמחירים שלהם. לא משנה באיזה אינסטלטור צאת צדיק תבחרו, המחיר יהיה כמו שכתוב באתר. אלה מחירים הוגנים, וחשוב לנו שלא תשלמו אגורה מעבר לזה.

באתר המובחרים תוכלו למצוא אינסטלטור יצאת צדיק לפי איזור המגורים שלכם. רשימת האינסטלטורים באתר מחולקת לאיזורים, דרום, מרכז, צפון, ועוד, ומתחת לכל איזור יש רשימה של ערים בהם עובדים האינסטלטורים המובחרים והצדיקים שלנו. מתוך הרשימה תוכלו למצוא את הפרטים של האינסטלטורים בעיר מוגריכם, לבחור אחד מהם וליצור איתו קשר כדי שיוכל לבוא ולעזור לכם לתקן את הבעיה. אנחנו באתר המובחרים מאמינים שאם בסוף העבודה אתם לא מסוגלים להגיד, “אינסטלטור יצאת צדיק!” אז עליכם לחפש אינסטלטור טוב יותר בפעם הבאה. מגיע לכם לקבל שירות אדיב ומקצועי, וזה מה שאנחנו שואפים לתת לכם דרך האתר שלנו והאינסטלטורים שמופיעים ברשימה.

.

מחפשים אינסטלטור מעולה? חפשו באתר ותמצאו אותו בקלות!

אינסטלטור אמין

איך מוצאים אינסטלטור אמין

אינסטלטור שאינו אמין, יכול להיות חוויה מאוד לא נעימה עבור מי שנזקק לשירותיו. כל אחד יידרש להתקשר לפחות פעם בחייו לאינסטלטור כדי שיסייע לו,  על פי כישוריו בפתרון בעיית אינסטלציה מסובכת. אך אם האינסטלטור לא יעניק טיפול יסודי ומקצועי לבעיה, עלול להיווצר נזק יותר גדול. איך מזהים אינסטלטור אמין?

בעיות כמו סתימה בביוב במרחב הביתי יכולה להיות פשוטה לטיפול גם על ידי אדם סביר, ללא צורך בקריאה לאינסטלטור מקצועי. אך אם הבעיה שנוצרה בין אם מדובר בנזילה, דליפה או פיצוץ בצנרת, נדרש ידע ומיומנות מיוחדים שיש לאינסטלטור מנוסה. הבעיה היא, כאשר נוצרת בעיית אינסטלציה מורכבת, הסיטואציה לא מאפשרת ללקוח בירור ובחינת מספר הצעות מחיר שונות לבחירת האינסטלטור הראוי לביצוע העבודה. לרוב הוא יסתמך על מזלו הטוב בבחירת האינסטלטור שייתן לו הצעת מחיר העומדת בתקציב שאפשר לעצמו. לבחירת אינסטלטור ראוי יש שלבים שמומלץ לזכור אותם למקרי חירום.

אינסטלטור אמין מאתר המובחרים

כמובן שאם יש בסביבתכם אינסטלטור שהומלץ על ידי שכנים, מכרים, בני משפחה והם ידעו לשבח את עבודתו, אפילו אם הוא ידרוש עוד כמה שקלים יותר, מומלץ לבחור אותו. שכן, יש עליו המלצות מהקרובים אליכם. אך אם לא נמצא איש מקצוע כזה, קרוב לוודאי שתחפשו ברשת אינסטלטור באזור מגוריכם והראשון שיעלה בתוצאות תתקשרו אליו. במקרים כאלה , למרות הזמן והיגיעה שזה יעלה לכם, התקשרו למספר אינסטלטורים רק כדי לקבל אינדיקציה על איכות הטיפול שהולכת להיות במערכת האינסטלציה הביתית שלכם. אל תתפתו לבחור באינסטלטור הזול ביותר, שכן עבודה זולה טומנת בחובה קנייה של צינורות ומחברים להחלפה מסוג זול יותר, אשר יגבו את מחירם בעתיד.

אינסטלטור אמין בזמינות מיידית

עוד דבר שיהווה מכשול בבחירת אינסטלטור הוא, הזמינות שלו להגיע אליכם לטפל בבעיה. מאוד ייתכן שאינסטלטור יתחייב לכם לשעת הגעה, אבל יתעכב אצל הלקוח הקודם שלו בבעיה שהסתבכה ואתם תמתינו לו שעות ארוכות. אם האינסטלטור התחייב לכם לשעת הגעה מסוימת, קחו בחשבון טווח זמן הגיוני לכאן או לכאן בהמתנה אליו.

דבר נוסף שתבחנו לפני שסגרתם עם אינסטלטור לתיקון בעיה מורכבת היא את המכשור בו הוא משתמש. אם פעם אינסטלטור היה צריך להופיע מלוכלך ורטוב מעבודותיו, כיום קיים מכשור המאפשר לו עבודה יותר קלה, יעילה ונקייה. לדוגמה: מכשיר לאיתור נזילות דרך הקיר. אם בעבר, כדי לאתר מקור נזילה היו נדרשים לפרק קירות ולהוציא מרצפות ואחר כך לחפות מחדש, כיום יש מכשור המדייק את מקור הנזילה והאינסטלטור עובד בצורה הרבה יותר ממוקדת. הדבר האחרון שחשוב שתסכמו עם האינסטלטור היא כי בסיום העבודה הוא דואג לחיפוי קירות וריצוף מחדש, למעשה להחזרת המקום לקדמותו, כדי שלא תצטרכו אנשי מקצוע שישלימו את העבודה של האינסטלטור.

אינסטלטורים אמינים צרו איתנו קשר

אם אתם מחפשים אינסטלטור אמין, אינדקס האינסטלטורים המובחרים מציע לכם מבחר של אינסטלטורים באזור מגוריכם, המאפשר לכם חיסכון בזמן ובחיפושים מיותרים. אתר המובחרים בחר את האינסטלטורים שבו לפי רמת מקצועיותם אמינותם והמחיר הגון שהם מציעים.

אינסטלטור מומלץ

איך מוצאים אינסטלטור מומלץ?

בעיות אינסטלציה מורכבות אמורות להיות מטופלות על ידי איש מקצוע שאתם סומכים עליו. נגיעה במערכת האינסטלציה בביתכם ואבחון מקור הבעיה בצורה שאינה יסודית ומקצועית, עשויה להחמיר את הבעיה הקיימת ולעלות יותר כסף ויותר עוגמת נפש.

איך מוצאים אינסטלטור מומלץ?

כשצריך אינסטלטור מומלץ בפתח תקווה, המרכז או בכל איזור אחר בארץ לטיפול בבעיית אינסטלציה מורכבת, המקום הראשון לחפש את איש המקצוע שלכם הוא לשאול שכנים או מכרים מהאזור שהתנסו בשירותיו של אינסטלטור שהם מכירים ויכולים להמליץ לכם עליו. בכך חסכתם לכם עבודת חיפוש ואיתור של איש מקצוע שיש עליו המלצות. אם לא מצאתם אינסטלטור מומלץ בין המכרים שלכם, תמצאו הודעות פרסום של אינסטלטורים שיוכלו לספק לכם שירותי אינסטלציה מגוונים. כבר בשיחת הטלפון הראשונה עם האינסטלטור תוכלו להבין האם מדובר באיש מקצועי או במישהו חסר ניסיון וידע. חשוב שהאינסטלטור שבחרתם יתחייב להחזיר את המצב לקדמותו בסיום תיקון הבעיה. אם נדרש לצורך התיקון פירוק אריחים , הוא צריך לדאוג לחיפוי הקיר או הריצוף מחדש.

מה התעריף של אינסטלטור מומלץ?

לאינסטלטורים אין מחירון אחיד המחייב אותם לעמוד בו. התעריף הכללי נקבע על פי סוג התקלה ומורכבותה, רמת הניסיון של אותו אינסטלטור, שעת הקריאה וזמינותו. לכן מומלץ לבחון מספר אינסטלטורים מאזורכם לפני שסוגרים עם אינסטלטור לטיפול בתקלה שלכם. בקשו הערכת מחיר כללית, אך היו בטוחים כי זה לא יהיה המחיר הסופי. אף איש מקצוע לא יכול להתחייב למחיר, עד שלא ראה ואבחן את הגורם לבעיה. יחד עם זאת, בעת הטיפול בבעיה עצמה, ייתכן שהאינסטלטור יאבחן גורמים נוספים לבעיה  שיכולים להעלות את המחיר המקורי. חשוב לשים לב, אל תתפתו לבחור את האינסטלטור שיציע לכם את המחיר הזול ביותר. הצעת מחיר זולה מדיי עשויה להעיד על שימוש בחלקים זולים במידה ותיקון הבעיה ידרוש החלפת צנרת או מחברים, ברזים וכיו”ב.

צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר

אם אתם מחפשים אינסטלטור מומלץ, אינדקס האינסטלטורים המובחרים אסף מבחר אינסטלטורים מאזורכם המתמחים במגוון תחומים בענף האינסטלציה. תוכלו לבחור את האינסטלטור המתאים לכם ולבחון כמה הצעות מחיר ממספר אינסטלטורים על מנת שבעיית האינסטלציה בביתכם תבוא על פתרונה ותוכלו לחזור לשגרה. אתר המובחרים מהווה עבור רבים כתובת למציאת אינסטלטורים מקצועיים ואמינים.

פותח סתימות

פותח סתימות

צינורות המים במבני תעשייה או הביתיים נוטים להיסתם בתדירות משתנה, תלוי בתחזוקת מערכת האינסטלציה. לא כל סתימה מצריכה אינסטלטור מקצועי ופתיחתה אינה תמיד כרוכה בהוצאות גבוהות. יש מקרים שניתן לפתוח סתימה על ידי פעולות פשוטות וכלים שמומלץ שיהיו בכל בית. כדי לדעת איך להתמודד עם סתימות בצנרת המים והביוב, ריכזנו עבורכם מספר טיפים לשחרור סתימות ביתיות.

אינסטלטור פותח סתימות – סוגי הסתימות

את סוגי הסתימות ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות: סתימות ביוב וסתימות צנרת המים. פתיחת הסתימות נעשה בהתאם לסוג הסתימה. סתימה בצנרת המים הנקיים עשויה להיגרם בעקבות כניסת חול וחלודה לצינורות או הצטברות אבנית. לרוב זה קורה בצנרת ישנה, שיש צורך להחליפה. במקרים אלה רצוי לקרוא לאינסטלטור. לגבי סתימות בצנרת הביוב, שהן נפוצות יותר, ניתן לפתוח אותם באמצעות פותח סתימות ביתי. ככל שהסתימה מורכבת יותר, כך המכשיר שיסייע בפתיחת הסתימה יהיה מורכב יותר.

סתימות נפוצות

סתימה בכיור – המסננת בפתחי הכיור יש לה משמעות חזקה מבחינת מניעת סתימות בכיור. היא מונעת מלכלוך גדול להצטבר בצנרת המוליכה לשופכין לסתום את המעבר. אם נגרמת סתימה בצנרת זו, הסיבה העיקרית להיווצרותה היא הצטברות שומן ולכלוך. לכן פתיחה של הסיפון וניקוי הצינורות המוליכים אליו זו פעולה המטפלת בצינורות ביסודיות. אם רוצים להימנע מפתיחה של הסיפון אפשר לשפוך לתוך כיור יבש נוזל המכיל חומצה להמסת שומנים ולכלוך לצנרת. השימוש בנוזל לפתיחת סתימות חייב להיות מבוקר כי החומצה יכולה להזיק לצינורות וליכולת הבידוד שלהם.

סתימה בשירותים ובאמבטיה – סתימות בשירותים נגרמות לרוב בשל השלכת חומרים שאינם מסיסים במים לצנרת הביוב והם חוסמים את המעבר. במקרים אלה ניתן להשתמש בפומפה לפתיחת הסתימה ולשאוב החוצה את הגורם המפריע. קיים מכשיר פותח סתימות נוסף שהוא למעשה מוט ברזל המחובר לקפיץ. את הקפיץ מכניסים לצנרת והוא מעביר הלאה את הגורם המפריע ומאפשר מעבר מים חלק יותר. פותח סתימות ביוב נוסף שהפך לשימוש פופולרי יותר הוא שימוש באמצעות צינור המפעיל לחץ מים חזק ובאמצעותו מעביר את הגורם לסתימה. מכשור לפתיחת סתימות בשירותים משמש גם לשחרור סתימות באמבטיה ובמקלחונים.

פותח סתימות מאתר המובחרים – צרו קשר

אם השתמשתם בסוגים שונים של פותח סתימות ועדיין לא נפתרה הבעיה או שיש לכם סתימות שחוזרות על עצמן, כנראה שאתם זקוקים לידיים מקצועיות שיטפלו במערכת האינסטלציה שלכם.

אינדקס המובחרים מעמיד לרשותכם מבחר אינסטלטורים מהאזור שלכם שיוכל לטפל בבעיות האינסטלציה בביתכם. כאן באתר המובחרים, נבחרו אינסטלטורים מקצועיים ואמינים שיוכלו לספק לכם שירות מהיר במחיר הוגן .

שירותי אינסטלציה

שירותי אינסטלציה ותחזוקה שוטפת

שירותי אינסטלציה הם שם כולל לעבודות תחזוקה שוטפת ותיקונים פתאומיים על מגוון סוגיהם: איתור נזילות, פתיחת סתימות, התקנת כלים סניטריים, ייעוץ להצבת מערכת אינסטלציה בבית חדש, ריקון ביוב ועוד. לכל בית יש מתווה שונה של צינורות האינסטלציה שלו. דרכי החיבור אל הכיורים האמבטיות והאסלה הן שונות. בין שירותי האינסטלציה נכללים גם העבודות המסיימות את התיקון ומשיבות את הבית לקדמותו. לדוגמה, אם היה צורך בפירוק של רצפות, האינסטלטור אחראי לחפות אותו מחדש. לכן, שירותי האינסטלציה כוללים גם ידע כללי בתחזוקת הבית בכלל, כמו חיפוי קירות ושלא תהיה פגיעה במערכת החשמל וכו’.

מה הם שירותי אינסטלציה הנפוצים ביותר?

הסיבה הנפוצה ביותר לקריאות אינסטלטורים היא : פתיחת סתימות. בדירות קרקעיות רוב הסתימות נגרמות בשל הפרעות קרקעיות לקווי הביוב. אם התרחשו עבודות בסמוך לקווי הביוב הטמונים באדמה, או צמחו שורשים שהפריעו לצנרת, נגרמות הפרעות במעברי הביוב המובילים בסופו של דבר לסתימה. בבנייני מגורים, שם הצנרת משותפת, סתימות נגרמות בשל הצטברות של לכלוך ופסולת במעברי הצינורות. באופן טבעי, קיים עומס רב יותר על צינורות אלה כיוון שהם משרתים יותר דיירים.

מה עוד אינסטלטור עושה?

הסיבה השנייה בשכיחות קריאות אינסטלציה היא : איתור נזילות. אם הנזילה מגיעה ממקום ידוע, באזור שיש בו לחץ מים גבוה, קל לזהות את מיקומה ולאטום את הצינור הפגום. אך אם הנזילה מאותרת רק כאשר מקבלים חשבון מים מנופח או מזהים כתמי רטיבות בקיר, קשה לאתר את מקומה. למקרים אלה האינסטלטור ישתמש במכשיר מיוחד המזהה נזילות דרך הקיר. הסיבה השלישית בשכיחותה להזמנת שירותי אינסטלציה היא התקנת כלים סניטריים וחיבורם למערכת האינסטלציה. התקנת כיורים, אמבטיות, ברזים חדשים, חיבור סיפונים למטבח חדש, גופי חימום ומערכות השקיה הן רק חלק מעבודתו של אינסטלטור. בעת התקנת מתקנים אלה, בין אם במסגרת בנייה חדשה או שיפוץ, או רק החלפה של מתקן שהתבלה, האינסטלטור חייב להקפיד על חיבור חזק ורמת אטימות גבוהה של המתקנים למערכת האינסטלציה.

אם אתם זקוקים לשירותי אינסטלציה, אינדקס האינסטלטורים המובחרים אסף עבורכם מבחר מגוון של אינסטלטורים נותני שירותים לאזורכם. כאן באתר המובחרים, האינסטלטורים נבחרו על פי רמת מקצועיותם ואמינותם כדי לספק שירותי אינסטלציה ברמה גבוהה.

שאיבות ביוב

איך מתבצעות שאיבות ביוב?

שאיבות ביוב הן פעולות הנדרשות לעיתים תכופות כדי לשמור על תחזוקת ביוב תקינה ואיכות הסביבה. מהיכן מבצעים שאיבות ביוב? ממערכת הביוב המקומית או מבורות ספיגה המשמשים כמערכת ביוב פרטית שאינה מחוברת למערכת הביוב הראשית אליהם נאספת פסולת הביוב. בכל פעם שהבורות ספיגה מתמלאים הם מתרוקנים על ידי שאיבות ביוב. כיום, ניתן להבחין בבורות ספיגה במסעדות ובתי מלון אשר דואגים לתחזוקתם באופן פרטי. שאיבות ביוב מהמערכות הציבוריות נעשות על ידי הזמנת שירותי ביובית מהרשות העירונית.

איך נעשות שאיבות ביוב?

שאיבות ביוב מרכזיות נעשות לרוב על ידי ביובית. הביובית היא רכב אינסטלציה גדול. לביוביות יש צינורות שאיבה בעוצמה מאוד גבוהה. בסוגים החזקים של הביוביות ניתן לשאוב בטון מבורות ביוב, שורשי עץ כבדים וכיו”ב. לאחר פעולת השאיבה נשטפים צינורות הביוב בזרנוקי מים מצינורות המוחדרים לצנרת הביוב כדי לאפשר זרימה של פסולת ומי שופכין בצורה חלקה. סוג הביובית מותאם לתנאי השטח בו נמצא בור הביוב. אם מדובר בחניונים ובמקומות צרים, ביובית המיועדת לפעול במקומות קטנים אלה שואבת את הביוב. אבל ישנן מקומות תעשייתיים אשר בורות הביוב שם סופגים הרבה יותר פסולת וביוב, שם משתמשים ב”ביובית גדולה”. זו ביובית שאמורה לשאוב בעוצמה מאוד גבוהה פסולת כבדה.

שאיבות בורות שומן

כאמור, בעלי מסעדות, בתי מלון או מפעלי מזון מחויבים לבורות שומן. השומנים המוזרמים בכמויות למערכת הביוב יוצרים סתימות במערכת הביוב. לכן בעלי עסקים אלה מחוייבים בתחזוקה של מפריד שומנים, אשר גם מונע הצטברות לכלוך וריחות לוואי. לכן, באחריותם לרוקן את בורות השומן לעיתים תכופות. לשם כך יש “ביובית נמוכה” היא סוג הביובית המיועד לשאיבת בורות שומן. פינוי השומן נעשה על הנחיות המשרד לאיכות הסביבה. קבלני ביובית נמוכה מגיעים לרוב להסדרי שירות שנתיים עם בעלי עסקים ואזורי תעשייה.

אם אתם נזקקים לשירותי שאיבות ביוב, עירוניים או פרטיים, אינדקס האינסטלטורים המובחרים אסף עבורכם קבלני ביוביות שונות המספקים שירותים אלה. תוכלו לבחור את נותן השירות על פי מיקום, או לשוחח עם מספר אנשי מקצוע ולהשוות הצעות מחיר שונות, הן לשאיבות חד פעמיות והן להסדרי שאיבה קבועים.

שרברב

תורת השרברבות

ההגייה הנכונה בעברית לאינסטלטור היא “שרברב”. ההגייה היותר נפוצה היא אינסטלטור. הפירוש המלא שלה הוא תיאור בעל מקצוע העוסק בתחום המים, ניקוז, ביוב וצנרת. התקנת כלים סניטריים כמו ברזים כיורים מקלחונים ואמבטיות.

לכל שרברב התמחות משלו במערכת האינסטלציה. ישנם שמתמחים במערכת האינסטלציה הביתית ולעומתם יש את השרברבים בעלי ידע וניסיון בתשתיות אינסטלציה מורכבות יותר, עירוניות או של מבנים גדולים. כמו כן הנחת קווי ביוב באדמה ופתיחת סתימות מורכבות על ידי ביובית, נעשה על ידי שרברבים מתמחים בנישות האלה בענף. כל פרויקט מגורים חדש, או שיפוצים של דירה ישנה נזקקים לשירותי השרברב כדי לאפשר אורח חיים איכותי ונוח במקום.

כל אחד יזדקק לשרברב לפחות פעם אחת

מי לא נתקל לפחות פעם אחת בסתימה בכיור, דליפת מים, שירותים סתומים, הצפה, נזילה ועוד סוגי בעיות אינסטלציה הדורשות התערבות שרברב? לשרברבים עבודה בלתי פוסקת, כאשר לתיקון הבעיות אשר בגללן הוזמנו ערך רב בנוחות החיים במקום. אם צצה בעיית אינסטלציה, לא נוכל להזניח אותה לאורך זמן ונדרש לקרוא לאינסטלטור שיהיה זמין , מקצועי והגון.

כאשר מזמינים שרברב חשוב לבדוק את ניסיונו המקצועי. ידיים שאינן מקצועיות מספיק ואבחון תקלות לא נכון ויסודי, עשוי לגרום להוצאות כספים נוספות ולהחמרת בעיית האינסטלציה הקיימת. חשוב לבדוק את אמינותו ואיכות עבודתו ויחד עם זאת, לזכור כי השרברב עשוי לגבות מחיר לעבודה כראות עיניו. אין פיקוח או מחירון אחיד המחייב את כל השרברבים לנהוג על פיו. לכן, מומלץ לבחון מספר הצעות מחיר של נותני שירות בתחום האינסטלציה כדי לקבל תמונת מצב על המחיר שעליכם לשלם. כמו כן, חשוב שלא תתפתו לבחור בשרברב המציע לכם את המחיר הנמוך ביותר, מאותה הסיבה שהזכרנו לגבי איכות העבודה. השרברב נדרש להחליף חלקים במערכת האינסטלציה, ואם ישתמש בחלקים זולים מדיי, שיתכלו מהר מדיי, הרי שבקרוב תיאלצו לשלם לשירותי שרברבות פעם נוספת.

אינדקס האינסטלטורים המובחרים מציע לכם מבחר שלם ומגוון של שרברבים בעלי התמחויות שונות בענף האינסטלציה באזור שלכם.  האינסטלטורים המובחרים נבחרו בקפידה על פי ניסיונם, וותק בעבודתם והצעות מחיר הוגנות שהם מציעים.

אם אתם זקוקים לאינסטלטור, אינדקס המובחרים זו הכתובת שלכם לקבל שירותי אינסטלציה אמינים.

קבלני אינסטלציה

קבלני אינסטלציה

קבלני אינסטלציה מספקים שירותי אינסטלציה במגוון תחומים בענף האינסטלציה. ענף האינסטלציה הוא מגוון ומונה מספר תחומים: איתור נזילות, בעיות איטום, טיפול במערכות השקיה, שיקום צנרת, תפעול ביובית, בדיקת תשתיות מים, התקנת כלים סניטריים, אלה תחומים נפוצים הנכללים בענף האינסטלציה. קבלני אינסטלציה הם אינסטלטורים בעלי רישיון והסמכה לעסוק באחד מתחומי האינסטלציה הקיימים. קבלן אינסטלציה המתמחה בביוב, לא יוכל לספק שירותי אינסטלציה מקצועיים ויסודיים כמו אינסטלטור המוסמך לטפל בבעיות איטום צנרת.

איך מזהים קבלני אינסטלציה אמינים ומקצועיים ?

כל עבודה מורכבת מאיש מקצוע, גם בתחום האינסטלציה צריכה להיות מעוגנת במסמך כתוב. במסמך יהיו מפורטים התעריפים המוסכמים עבור עבודות שיבצע אינסטלטור מקצועי בפתח תקווה או בכל איזור הארץ, למיגור בעיות האינסטלציה. זאת לאחר לאחר שהוא ביקר בבית ובחן את מערכת האינסטלציה הקיימת וזיהה את הגורם לבעיית האינסטלציה. המסמך מספק אחריות לעבודתו של האינסטלטור ומפרט את מועדי קבלת התשלום.

קיימים קבלני אינסטלציה בשוק שינצלו את מצוקת הלקוח ויספקו תיקון פעוט במחיר מופקע. לכן, היזהרו מאינסטלטורים שמתחייבים לכם כבר בטלפון על מחיר תמורת העבודה. זה נשמע מחייב ומפתה לסגור כבר את האינסטלטור בסכום ידוע מראש, אבל זה בעייתי. ייתכן מאוד שכאשר יגיע האינסטלטור ויבדוק את הבעיה הקיימת יגלה שנדרשת הרבה יותר עבודה כדי לספק שירות במחיר שהתחייב לו.

דרך נוספת לזיהוי קבלנים אמינים של אינסטלציה

עוד דרך לזהות קבלני אינסטלציה אמינים ומקצועיים במקרה שפרצה נזילה בבית, היא לבדוק האם האינסטלטור הגיע עם מצלמה לצילום קווי צנרת. צילום קווי צנרת יכולה למקד בדיוק רב את האינסטלטור לגבי המקום ממנו פרצה הנזילה. אם יש מספר מקומות בהם הצנרת סדוקה, אולי כדאי להחליף את כל הצנרת ולא רק לשים מחבר לאטימה מקומית של הנזילה. קיימים אינסטלטורים הממהרים לפרק אריחים וריצוף כדי לאתר נזילה. חשוב להזהיר את האינסטלטור מראש שיידע אתכם בכל פירוק או שבירת קיר שהוא רואה לנכון לבצע. זיכרו שמדובר בתוספת תשלום משמעותית, ואם ניתן להימנע מפירוק של האריחים, עדיף להימנע.

לסיכום, לא כל אינסטלטור מומחה לטיפול בכל בעיית אינסטלציה הקיימת. חשוב להזמין קבלן אינסטלציה שיש לו הסמכה וניסיון מקצועי בפתרון הבעיה שנוצרה. ענף האינסטלציה הוא מורכב ויכולות להיווצר בעיות שלכאורה נראות פשוטות, אך טיפול יסודי יותר מצריך עבודה בהיקף גבוה. יהיו קבלני אינסטלציה שיידעו לספק שירותים בכל התחומים, אך הם ייעזרו באינסטלטורים מומחים לביצוע העבודה בצורה מקצועית ויסודית

אם אתם מחפשים קבלני אינסטלציה, אינדקס האינסטלטורים המובחרים אסף עבורכם מבחר מגוון של קבלני אינסטלציה המתמחים בכל תחום. אתר המובחרים מהווה כתובת למציאת אינסטלטור לכל בעיית אינסטלציה

פתיחת סתימה בביוב

פתיחת סתימה בביוב

הביוב הוא מערכת עדינה שלא מודעים לחשיבותה עד לרגע שהוא נסתם ואיכות החיים בבית נפגמת. פתיחת סתימה בביוב לא תמיד דורשת ידי אינסטלטורים מקצועיות, אלא אם היא מסתבכת, לרוב ניתן להתגבר עליה באופן עצמאי. במאמר הבא נדון על מניעת סתימות ביוב, הדרך לפתור אותן לבד ומתי נדרש האינסטלטור להגיע?

פתיחת סתימה בבית

במערכת האינסטלציה הביתית יש שלוש מקומות עיקריים המועדים לסתימה: כיור המטבח, השירותים והאמבטיה. ניתן למנוע היווצרותן של סתימות בכל אחד מהמקומות הנ”ל, על ידי תחזוקה שוטפת טובה של דיירי הבית.

ניקיון הצינורות המובילים מהכיורים לביוב

מתחת לכיורים בבית יש מיכלית שמטרתה לאגור לכלוך ושומן שלא יגיעו למערכת הביוב הנקראת “סיפון”. אם הסיפון מתמלא בלכלוך שלא עבר לביוב, נגרמת סתימה והכיור מתחיל לעלוץ על גדותיו בעת הדחת כלים או כל שימוש אחר הכרוך בהזרמת מים. ניקוי אחת למספר חודשים של הסיפון עשוי למנוע סתימות, אך חשובה הברגתו בחזרה שתהיה אטומה מספיק כדי שלא ידלפו מים מהצינורות. לצורך מניעת הובלת לכלוך כבד אל הסיפון ראוי להשתמש ברשת המונעת מפסולת כבדה לעבור למערכת הביוב.

פתיחת סתימה באסלה

הצנרת המובילה מהאסלה לביוב היא משותפת לכל שכני הבניין המשותף. כאשר מכל בית מובלת צינור לצינור אחד ארוך המוביל לביוב הראשי. זאת הסיבה שהשלכת פסולת כבדה למיכל ההדחה בשירותים יכול לגרום לסתימה אצל אחד השכנים מלמטה. לא תמיד סתימה בשירותים נובעת מהשלכת הפסולת של דיירי הבית אלא שלל דיירים מלמעלה. השלכת לכלוך שאינו מתפרק במים לאסלה יכול לגרום לסתימה לא רק בשירותים של אותו בית, אלא גם של השכנים. כדי לפתוח סתימת ביוב מהשירותים באופן עצמאי נהוג להשתמש בפומפה ולשאוב החוצה דרך מיכל ההדחה את הגורם המפריע. אם הפומפה לא מצליחה, משתמשים בפותח סתימות קפיצי שמטרתו לדחוף הלאה את הגורם לסתימה ולהמשיל להדיח מים עד שיעבור לצינורות הרחבים יותר בביוב.

פתיחת סתימה כאשר יש הצפה

הסיבה העיקרית  לסתימה באמבטיה היא הצטברות של נשירת שיער. שאריות שיער שמצטבר בדרכי הביוב סותם את המעברים של המים והמים לא מתנקזים. במקרה כזה, או שמושכים את שאריות השיער המצטברות, או שמשתמשים באבקה הנקראת סודה קאוסטית המכילה חומצה המפרקת את השיער ומזרימה אותו הלאה בביוב. השימוש בסודה קאוסטיק חייב להיות מבוקר כי הוא מכיל חומצה.

אם עדיין לא הצלחתם לגרום לפתיחת סתימה בביוב, זה הזמן לקרוא לאינסטלטור שיביא עימו מכשור מיוחד וידע מקצועי לפתיחת סתימות. כאן באינדקס המובחרים תוכלו לבחור את האינסטלטור הזמין עבורכם וההוגן מבחינת המחיר לפתיחת סתימות